Česká biatlonistka Veronika Vítková
Foto: www.facebook.com/veronikavitkovabiatlon

Parádní jízda Veroniky Vítkové! Česká biatlonistka bere bronz!

Česká biatlonistka Veronika Vítková

Výborné třetí místo vybojovala česká biatlonistka Veronika Vítková v závodě s hromadným startem, což pro aktuální českou jedničku znamená již druhou medaili v letošní sezóně a celkově pátou ze závodu SP v kariéře. Druhá Češka na startu, Eva Puskarčíková, doběhla třicátá. Po strhujícím finiši zvítězila Kaisa Mäkäräinen.

Veronika Vítková navázala na vystoupení z vytrvalostního závodu. Česká biatlonistka se od úvodních metrů hnala dopředu. Střelbu v leže sice zahájila dobře, poslední rána ale nezasáhla terč a Verča vypadla z elitní desítky. Na následující zastávce se Vítková dokázala vyvarovat trestnému kolu a dokázala využít zaváhání svých soupeřek a posunout se na sedmé místo. I když při první stojce Verča jednou chybovala, po výjezdu ze střelnice figurovala o jedno místo výše. A díky rychlému běhu se dokázala česká biatlonistka posunout na páté místo.  A po závěrečné položce se Verča posunula dokonce na stupně vítězů! Vítková sice nedokázala zachytit brutální nástup dua Mäkäräinen-Dahlmeier, v cílové rovince ale dokázala předjet Kanaďanku Crawford, která odjížděla z poslední střelby první s 16sekundovým náskokem, a obsadit bronzovou příčku!

Závod se nepovedl Evě Puskarčíkové, která se do závodu dostala po odhlášení Rusky Akimové. První střeleckou položku sice Eva zastřílela nejrychleji, ale na úkor přesnosti. Česká biatlonistka musela kroužit 300 metrů navíc, což ji odsoudilo na chvost startovního pole. A ani později se Evě střelecky nedařilo a přidávala jednu chybu za druhou. Celkem udělala Puskarčíková pět chyb a do cíle dojela na posledním třicátém místě za které si však připsala do hodnocení SP cenných 11 bodů. 

V závodě triumfovala Finka Kaisa Mäkäräinen , která si to o prvenství rozdala s domácí Laurou Dahlmeier. Do strhujícího finiše se snažila zasáhnout i Vítková, ale po výjezdu ze střelnice bohužel na jejich nástupu nestačila a nakonec bojovala o bronz s Kanaďankou Crawford, kterou o pouhých 6 desetin nakonec porazila. 

Český biatlon tak dává najevo, že i bez Gabriely Koukalové dokáže dosahovat výborných výsledků. O tom svědčí také jedno stříbro Ondřeje Moravce a další umístění v elitní desítce od Michala Krčmáře, Michala Šlesingra, i Evy Puskarčíkové. 

Výsledky žen v závodě s hromadným startem

1. Kaisa Mäkäräinen (FIN) (2)

2. Laura Dahlmeier (NĚM) +0,8 (2)

3. Veronika Vítková (CZE) +4,6 s (2)

30. Eva Puskarčíková (CZE) +3:49,9 min (5)

516 904