Ondřej Moravec
Foto: facebook/Petr Slavík

Ondřej Moravec stabilizuje předolympijskou formu. Ve sprintu doběhl desátý

Ondřej Moravec

Další umístění v elitní desítce si na své konto připsal Ondřej Moravec. Jako jediný z českých závodníků dokázal v dnešním sprintu v italské Anterselvě bodovat. Sedmé vítězství v sezóně vybojoval Johannes Thingnes Boe.

Další povedený výkon má za sebou Ondřej Moravec. Jako většina startovního pole musel i Ondra reagovat na změněné podmínky oproti nástřelu, kdy panovalo téměř bezvětří. Moravcovi se ovšem trochu delší příprava na střelbu dokonale vyplatila, jako první biatlonista dokázal zastřílet obě položky čistě a do posledního běžeckého kola vyrážel na průběžném prvním místě, jež udržel až do konce. Postupně se před něj dostalo devět závodníků, což pro Ondru znamenalo konečné desáté místo a vyrovnání maxima ze závodu v roce 2015.

Mimo bodované pozice skončil Michal Šlesingr. Ten musel během první střelecké položky korigovat mířidla kvůli zhoršujícícímu se větru, což se mu vyplatilo, neboť dokázal sestřelit všech pět tečů. Při střelbě ve stoje ale musel kroužit dvě trestná kola, což znamenalo propad pořadím. Pomalejší běh ve vyšší nadmořské výšce nakonec znamenal umístění až v šesté desítce. 

Těsně za Šlesingrem skončil Adam Václavík, který měl závod dobře rozjetý. Po první střelecké zastávce figuroval mezi elitní dvacítkou. Pak ale přišla stojka, kde se Adamovi dlouhodobě příliš nedaří. Václavík udělal opět čtyři chyby a výrazně se propadnul pořadím, což je obrovská škoda, neboť běžecky na tom Václavík nebyl vůbec špatně, když z českých závodníků dosáhl nejrychlejšího běžeckého času. Postup do stíhacího závodu však těsně uhájil.

Střelecky závod nesedl Michalu Krčmářovi. Na střelnici nechal "Bimbo" čtyři nesestřelené terče (po dvou na každé položce), což ho stálo umístění na bodovaných příčkách. Krčmář skončil mimo šedesátku nejlepších a do stíhacího závodu se tak nepodívá.

Utrápený závod má za sebou Lukáš Kristejn, který bojuje o možnou nominaci na hry do Pyeongchangu. Lukáš sice neudělal na střelnici tolik chyb, ale vinou jednoho z nejpomalejších běhů skončil mimo pozice zajišťující postup do stíhacího závodu.

Výsledky sprintu mužů

1. Johannes Thingnes Boe (NOR) 23:19,3 min (1)

2. Martin Fourcade (FRA) +12,8 s (0)

3. Arnd Peiffer (GER) +42,2 s (0)

10. Ondřej Moravec (CZE) +1:35,4 min (0)

55. Michal Šlesingr (CZE) +2:40,8 min (2)

58. Adam Václavík (CZE) +2:48,4 min (4)

62. Michal Krčmář (CZE) +4:00,8 min (4)

81. Lukáš Kristejn (CZE) +3:26,1 min (2)

198 268