Michal Krčmář
Foto: www.facebook.com/mkrcmar23

Oberhof Čechům svědčí! Michal Krčmář vybojoval další umístění v Top 10

Michal Krčmář

Další skvělé umístění přidal Michal Krčmář, který v dnešní stíhačce vybojoval osmé místo. Pozadu nezůstal ani Ondřej Moravec, jenž do cíle doběhl na 13. místě. Z vítězství se radoval, stejně jako ve sprintu, Martin Fourcade, jehož na stupních vítězů doplnili bratři Böové.

Druhé umístnění v elitní desítce v této sezóně přidal Michal Krčmář, který startoval z devátého místa. Michal sice střílel pomaleji, než by potřeboval, vše ale vynahradil přesnou střelbou (z českých závodníků střílel nejčistěji) a velmi slušným během. Z dvaceti terčů minul pouze jednou a cílovou čáru protnul jako osmý a dokázal, že Oberhof českým biatlonistům letos svědčí. Dosáhl tím navíc na své sezónní maximum. 

Ondřej Moravec musel hned při první střelecké zastávce kroužit 150 metrů navíc, což pro něj znamenalo mírný propad. Bohužel ani při druhé střelbě v leže to nebylo bezchybné a Ondra musel na další trestné kolo. Stejně jako ve včerejším sprintu nedokázal Moravec na své oblíbené stojce sestřelit všechny terče a přidal tak další metry navíc. Až na čtvrtý pokus se podařilo Moravcovi vyčistit všech pět terčů. Je to o to větší škoda, neboť na trati patřil mezi desítku nejrychlejších závodníků. V cíli z toho bylo pro tohoto českého závodníka 13. místo. 

Jaroslav Soukup zahájil závod stejně jako Moravec chybami na obou položkách v leže. Sestřelit všech pět terčů se mu povedlo při třetí položce a zastavil tak svůj pád průběžným pořadím.  O naději na body do celkového hodnocení SP přišel na závěrečné položce, při níž minul tři terče a propadl se na chvost startovního pole. V poli poražených skončil také Tomáš Krupčík, který minul šest terčů a do cíle dorazil jako předposlední závodník na 56. místě.

Z vítězství se radoval Francouz Martin Fourcade. Stříbrnou pozici obsadil bronzový medailista ze včerejšího sprintu Johannes Thingnes Boe. Bronz připadnul jeho bratrovi Tarjeii. Na nepopulárním čtvrtém místě skončil další Nor Emil Hegle Svendsen, který střílel výborně, ale na vítěznou trojici ztrácel běžecky. 

Pořadí mužů ve stíhacím závodě na 12,5 km

1. Martin Fourcade (FRA) 32:23,6 min (1)

2. Johannes Thingnes Boe (NOR) + 6,3 s (3)

3. Tarjei Boe (NOR) +30,9 s (0)

8. Michal Krčmář (CZE) +1:21,9min (1)

13. Ondřej Moravec (CZE) +1:43,6 min (3)

52. Jaroslav Soukup (CZE) +5:10,2 min(5)

56. Tomáš Krupčík (CZE) +5:40,0 min (6)

133 154