Biatlonistka Gabriela Koukalová předává štafetu Michalu Šlesingrovi
Foto: fandimebiatlonu.cz

Mužská biatlonová štafeta výrazně obměněna. Naopak ta ženská pojede ve stejném složení

Biatlonistka Gabriela Koukalová předává štafetu Michalu Šlesingrovi

V posledním štafetovém závodě skončily české ženy šesté, s čímž byl trenér Zdeněk Vítek spokojený. Sestavu proto měnit nebude. Naopak ta mužská dozná velké změny. A to hned dvě. Ze "staré gardy" zůstávají pouze Krčmář a Moravec, další dvě místa připadnou Krupčíkovi a Soukupovi. O posledním jmenovaném však ještě není jasno.

V posledních štafetových závodech si české ženy vedly nad očekávání dobře. Kvarteto ve složení Puskarčíková, Jislová, Davidová a Vítková se dlouho pohybovalo nedaleko pódiových umístění a nakonec skončilo na šesté pozici, což trenér ženské reprezentace Zdeněk Vítek přijal velmi pozitivně a pro dnešní štafetový závod v Oberhofu se rozhodl se sestavou nehýbat. Rozbíhat tak bude opět Eva Puskarčíková následována Jessicou Jislovou, Markétou Davidovou a finišmenkou Veronikou Vítkovou. Za to muži museli se složením výrazně zamíchat. 

Úvodní štafeta sezóny se jim výrazně nepovedla, když doběhli až na 18. místě, což je výrazně za očekáváním. Na takové pozice nejsou čeští biatlonisté v několika posledních letech vůbec zvyklí. A tak se Ondřej Rybář s Michaelem Málkem snaží najít optimální složení, které bude konkurenceschopné těm nejlepším na hrách v Pyeongchangu. 

Z úvodní závodu zůstávají "pouze" Michal Krčmář (finišmen) a Ondřej Moravec na třetím úseku. S největší pravděpodobností bude závod rozbíhat Tomáš Krupčík. Otazník visí ještě nad druhým úsekem. Tam by měl nastoupit Jaroslav Soukup, ovšem trenér Rybář zmínil, že Jardu pobolívalo v krku a že pravděpodobně mírně prochladl během sprinterského závodu. 

Pokud se Soukup nebude před závodem cítit nejlépe, nahradí jej Ondřej Hošek, pro kterého by to znamenalo debut v závodě světového poháru. 

450 99