Český biatlonista Ondřej Moravec
Foto: wintersportsworld.sk

Moravec s Krčmářem po boji doběhli v "masáku" v druhé desítce

Český biatlonista Ondřej Moravec

Čtrnáctým místem zakončil své působení v Anterselvě Ondra Moravec. Michal Krčmář obsadil v závodě s hromadným startem šestnácté místo. Vítězství slaví Martin Fourcade před norskou dvojicí Tarjei Boe a Erlend Bjoentegaard.

Ondra Moravec má za sebou nepříliš povedený stíhací závod. A ani v dnešním "masáku" se Ondrovi nedařilo podle představ. Český biatlonista sice na střelnici chyboval pouze jednou, ale vinou pomalejšího běhu se nedokázal probíjet na vyšší příčky. Výraznější posun přišel až při oblíbené střelbě ve stoje, po níž se dokázal posunout na konečnou čtrnáctou příčku.

Druhým Čechem v závodu byl Michal Krčmář, kterému závod střelecky nevyšel podle představ. Český biatlonista musel třikrát na trestné kolo a přišel tak o možnost dostat se do elitní desítky, kde krátce figuroval před třetí střelbou. Do cíle dojel Krčmář o dvě příčky za svým reprezentačním kolegou, Moravcem. 

Devětašedesáté vítězství vybojoval nezdolný Martin Fourcade. Francouzský biatlonista navíc prodloužil svoji šňůru umístění na stupních vítězů na neuvěřitelných osmnáct závodů. Druhou příčku obsadil Nor Tarjei Boe. Životní závod má za sebou další norský biatlonista Erlend Bjoentegaard, který se poprvé v kariéře probojoval na stupně vítězů ve Světovém poháru.

Výsledky závodu s hromadným startem mužů

1. Martin Fourcade (FRA) 40:18,6 min (2)

2. Tarjei Boe (NOR) +2,8 s (2)

3. Erlend Bjoentegaard +5,1 s (2)

14. Ondřej Moravec (CZE) +57,0 s (1)

16. Michal Krčmář (CZE) +1:13,9 min (3)

113 131