Český biatlonista Michal Šlesingr
Foto: https://www.facebook.com/biatlon.cz / Petr Slavík

Michal Šlesingr zaznamenal posun o jednatřicet míst! Johannes Thingnes Boe slaví další vítězství

Český biatlonista Michal Šlesingr

Michal Šlesingr předvedl parádní stíhací jízdu. Z padesátého pátého místa se dokázal probojovat až na výborné čtyřiadvacáté místo a stal se skokanem dnešního závodu. Z vítězství se raduje suverénní Johannes Thingnes Boe, jenž zvítězil způsobem start-cíl.

Parádní střelecký výsledek a velký posun pořadím zaznamenal Michal Šlesingr. "Boušek" startoval jako jeden z posledních závodníků, ale postupně se dral dopředu. Po prvních dvou střeleckých položkách se Šlesingr posunul na bodované příčky a po střelbě ve stoje se dokonce dostal i do třicítky nejlepších. Až poslední rána šla mimo terč a zastavila tak do té chvíle skvělou stíhací jízdu. Na chvíli to vypadalo, že český závodník vypadne z elitní třicítky, ale jeho běžecký výkon byl dnes opravdu výjimečný a Michal se dokázal posunout na výsledné 24. místo. A tak po nepovedeném sprintu potvrdil, že jeho běžecká forma po Vánocích skutečně stoupá, jelikož předvedl celkově sedmý nejrychlejší běžecký čas ze všech. 

Adam Václavík si po včerejší nepovedené stojce dával velký pozor a i proto na střelnici setrvával velmi dlouho. Ale vyplatilo se. Václavík z dvaceti terčů minul pouze jediný (během druhé střelby v leže) a do cíle doběhl na bodovaném třiačtyřicátém místě.  Tento výsledek neznamenají pro Adama pouze první body v letošní sezóně ve Světovém poháru. Ale také fakt, že dokázala během jednoho závodu zastřílet dvě položky ve stoje s čistým štítem. To se mu letos ještě nepovedlo. Když zmíníme páteční sprint, tam Adam závád rozjel slušně, když ležku zastřílel čistě a dokonce útočil na nejlepší desítku. Ovšem čtyři minely na položce ve stoje mu odstřelili jakékoliv šance na dobrý výsledek. A tak dvě čisté stojky jsou nyní pro českého reprezentanta, který se vrátil do A-týmu po zlomenině nohy, obrovským povzbuzením. Za Adamův skvělý výkon hovoří také dvaadvacátý běžecký čas. 

Ondřeji Moravcovi dnešní závod střelecky vůbec nevyšel. Během úvodní položky si připsal dvě chyby a při druhé ležce musel kroužit dalších 300 metrů navíc. První čistý zápis zaznamenal až během své oblíbené stojky, kde předvedl svižnější střelbu, než při předchozích položkách, a přiblížil se zpět k bodovaným položkám. V posledním běžeckém okruhu pak Ondra bojoval alespoň o jeden bod do hodnocení SP, ale nakonec se před něj dostala jiná trojice biatlonistů.

Ač to vypadalo, že Ondrova běžecká forma stoupá, italské středisko ve vyšší nadmořské výšce mu nesedlo. Včera i přes čistou střelbu ztratil na vítězného Böa více než minutu a půl a to musel Nor kroužit jedno trestné kolo. Ani dnes Ondrovi běžecká stopa v Anterselvě příliš nechutnala, jelikož z 52 závodníků zaznamenal až 46. běžecký čas. 

Výsledky stíhacího závodu mužů

1. Johannes Thingnes Boe (NOR) 31:14,4 min (0)

2. Martin Fourcade (FRA) +1:00,5 min (1)

3. Anton Shipulin (RUS) +1:18,4 min (1)

24. Michal Šlesingr (CZE) +3:14,6 min (1)

34. Adam Václavík (CZE) +3:54,1 min (1)

43. Ondřej Moravec (CZE) +4:17,8 min (4)

323 266