Michal Šlesingr
Foto: Facebook: Český biatlon

Michal Šlesingr a Jessica Jislová obsadili v prvním závodu sezóny desáté místo

Michal Šlesingr

Dvojice ve složení Jessica Jislová a Michal Šlesingr vybojovali ve smíšené štafetě dvojic desáté místo. O lepší umístění je připravila především střelba.

První závod Světového poháru odstartovala za český tým Jessica Jislová, která dostala přednost před Leou Johanedisovou a Lucií Charvátovou. Jislová na střelnici z dvaceti ran minula čtyři terče, naštěstí všechny chyby dokázala opravit a vyhnula se tak nepopulárnímu trestnému kolu.

Pro Michala Šlesingra to byla v závodu smíšených štafet premiéra. Střelecky se mu příliš nedařilo, musel opravovat hned šestkrát, a to bylo na dnešní závod nesoucí se ve vysokém tempu příliš. Šlesingr se snažil stahovat ztrátu ze střelnice na běžeckému okruhu seč mohl a do cíle nakonec dorazil na 10. místě a uzavřel tak elitní desítku.

Z vítězství se radovala rakouská reprezentace, která nasadila do závodu silnou dvojici Simona Edera a Lisu Theresu Hauser. Eder si díky náskoku dovolil v cílové rovince pozdravit fanoušky. Bronz překvapivě vybojovali Maxim Braun a Galina Vishnevskaya z Kazachstánu. Závod se střelecky nepovedl Norům, kteří museli na čtyři trestná kola, přesto se však dostali před českoku reprezentaci na deváté místo.

Smíšená štafeta dvojic

1. Rakousko 0+2 36:17,0 min

2. Německo 0+9 +16,5 s 

3. Kazachstán 0+5 +32,7 s 

10. Česká republika 0+10 +1:52,2 min

143 156