Francouzský biatlonista Martin Fourcade
Foto: www.facebook.com/fourcademartin

Martin Fourcade završil domácí Světový pohár vítězstvím

Francouzský biatlonista Martin Fourcade

Martin Fourcade ovládl závod s hromadným startem a upevnil pozici vedoucího muže Světového poháru. Stříbro získal po neuvěřitelné stíhací jízdě Johannes Thingnes Boe.

Poprvé od Světového poháru v Oberhofu v roce 2010 chyběl v závodě s hromadným startem český zástupce. Čechům se v letošní sezóně zatím nedaří a často končí mimo elitní třictíku vinou nepovedené střelby a pomalejšího běhu.

V prvním závodu s hromadným startem v této sezóně zvítězil Martin Fourcade a završil tak pro domácí barvy úspěšný den (Justine Braisaz v závodě žen vyhrála zlatou medaili). Fourcade si zároveň upevnil pozici vedoucího muže celkového hodnocení SP. Celý závod se francouzský biatlonista pohyboval mezi elitní trojkou a díky tradičně rychlému běhu dokázal v rozhodujících chvílích soupeřům poodjet a získat dostatečný náskok na prvním místě. Svůj triumf pak v cílové rovince oslavoval s fanoušky a francouzskou vlajkou, kterou mu podal člen realizačního týmu.

Stříbrná medaile po velkém boji připadla Norovi Johannesovi Thingnesi Boe, který sice při první střelbě dvakrát chyboval, pak ale předvedl úžasnou stíhací jízdu a probojoval se na druhé místo.O necelé tři vteřiny za ním dojel Erik Lesser. Závod se střelecky absolutně nepovedl ruskému závodníkovi Eliseeovi, který musel devětkrát kroužit tresné kolo.

Konečné pořadí mužů v závodě s hromadným startem

1. Martin Fourcade (FRA) 36:30,3 min (0)

2. Johannes Thingnes Boe (NOR) +3,9 s (2)

3. Erik Lesser (NĚM) +6,2 s (0)

119 1