Český biatlonista Ondřej Moravec
Foto: wintersportsworld.sk

Martin Fourcade opět kraloval! Nejlepší z Čechů 22. Ondřej Moravec

Český biatlonista Ondřej Moravec

Českým biatlonistům nevyšla závěrečná střelecká zastávka, díky níž přišli o naději na mnohem lepší umístění. Nejlépe z Čechů dojel Ondřej Moravec. První místo obsadil s pohodlným náskokem suverén Martin Fourcade.

Čeští biatlonisté do jisté míry vylepšili nepěkný dojem ze včerejšího sprintu. Všichni čeští závodníci si po většinu závodu vedli střelecky velmi dobře, bohužel na závěrečné stojce mnohokrát chybovali a propadali se pořadím. Nejlepší umístění pro české barvy vybojoval Ondřej Moravec, který minul jediný terč. Do cíle Moravec dorazil jako dvacátý druhý. Polepšil si o úctyhodných 22  míst oproti včerejšku a stal se skokanem dn. 

Michal Šlesingr zvládnul první polovinu závodu bravurně, na střelnici ani jednou neminul, ale pak přišlo zhoršení v podobě čtyř trestných kol. V cíli z toho bylo pro Michala konečné 37. místo.

Podobný výkon předvedli i Michal Krčmář a Tomáš Krupčík. Oba většinu závodu drželi naději na lepší umístění, ale ani jim se čtvrtá střelba nepovedla. Krupčík i Krčmář museli po druhé stojce kroužit dvě trestná kola. Přesto si Tomáš i Michal vylepšili svá umístění ze včerejšího závodu, když dojeli na 32., respektive 39. místě. Pro Tomáše se jedná o jedno z nejlepších umístění v kariéře. 

Prvního vítězství v letošním ročníku Světového poháru se dočkal šestinásobný vítěz celkového hodnocení SP Francouz Martin Fourcade, který zvítězil s pohodlným náskokem a po poslední střelecké zastávce si dovolil pozdravit fanoušky na tribunách. Na druhém místě dorazil po napínavém běžeckém souboji navrátivší Slovinec Jakov Fak. Bronz připadnul Francouzi Fillon Mailletovi.

Pořadí mužů ve stíhacím závodě 

1. Martin Fourcade (FRA) ,30:12,2 min (1)

2. Jakov Fak (SLO) + 40,8 s (2)

3. Quentin Fillon Maillet (FRA) +42,1 s (2)

22. Ondřej Moravec (CZE) +2:05,8 min (1)

32. Tomáš Krupčík (CZE) +2:38,2 min (2)

37. Michal Šlesingr (CZE) +3:04,0 min (4)

39. Michal Krčmář (CZE) +3:06,2 min (3)

169 116