Johannes Thingnes Boe a jeho zbraň
Foto: www.biathlonworld.com

Johannes Thingnes Boe obhájil své prvenství! Nejlepší z Čechů opět Michal Krčmář

Johannes Thingnes Boe a jeho zbraň

S téměř minutovým náskokem vybojoval opět první místo norský závodník Johannes Thingnes Boe. Stříbro bral Slovinec Jakov Fak, který prožívá skvělý návrat po dlouhé pauze. Nejlepší z Čechů byl Michal Krčmář, jenž si polepšil o jednu příčku oproti včerejšímu sprintu.

I v dnešním stíhacím závodu se závodníci museli vypořádat s neustálým sněžením. Od včerejšího dne navíc napadly další centimetry sněhu a lyže se do něj nepříjemně bořily. Na střelnici také panoval prudký točivý vítr, který hodně zhoršoval podmínky střelby. Snad nejvíce se chybovalo během první střelecké položky ve stoje. Parádní skok se povedl Michalu Krčmářovi, který se během položek v leže vyvaroval chybám a díky tomu stoupal pořadím. Bohužel při stojkách nastřádal tři chyby, a do cíle tak dojel na 25. místě.

Jeden bod do celkového hodnocení Světového poháru získal Michal Šlesingr. O jeho čtyřicátém místě musel rozhodnout až záběr z cílové čáry. Zbylé české duo ve složení Ondřej Moravec  a Adam Václavík do cíle dojelo mimo bodované pozice. Vinu na tom měli především nepovedené střelecké zastávky. Ovšem střelecky se dnes nedařilo více závodníkům. Německý biatlonista Arn Peiffer při první střelbě ve stoje zaznamenal hned čtyři chyby, legendární Ole Einar Bjorndalen zaznamenal celkem pět omylů.

Z vítězství se s luxusním náskokem radoval Johannes Thingnes Boe. Pro stříbrnou medaili si dojel Slovinec Jakov Fak, který prožívá neskutečný návrat po dlouhé pauze a sbírá jedno skvělé umístění za druhým. Třetí místo po velkém boji v závěrečném běžeckém okruhu vybojoval Francouz Martin Fourcade.

Pořadí mužů ve stíhacím závodě na 12,5 km

1. Johannes Thingnes Boe (NOR) 36:41,1 min (3)

2. Jakov Fak (SLO) +58,8 s (1)

3. Martin Fourcade (FRA) +1:10,0 min (5)

25. Michal Krčmář (CZE) +2:36,3 min (3)

40. Michal Šlesingr (CZE) +3:35,8 min (3)

43. Ondřej Moravec (CZE) +3:56,0 min (5)

47. Adam Václavík (CZE) +5:06,4 min (7)

156 10