Johannes Thingnes Boe a jeho zbraň
Foto: www.biathlonworld.com

Johannes Thingnes Boe kraluje letošní sezóně! Michal Krčmář si polepšil o 12 pozic

Johannes Thingnes Boe a jeho zbraň

Johannes Thingnes Boe dnes předvedl závod ve stylu start-cíl a s přehledem dosáhl na nejvyšší stupínek s téměř minutovým náskokem na druhého. Čechům se opět nedařilo a kromě Krčmáře dojeli mimo bodované příčky.

Další vítězství v této sezóně přidal norský biatlonista Johannes Thingnes Boe, který zatím statečně odráží útoky suveréna minulých let Martina Fourcada. Tomu v dnešním závodu připadlo druhé místo. Bronz vybojoval Rus Anton Shipulin, který svedl velký boj se svým krajanem Loginovem. Shipulin zvítězil o dvě desetiny.

Nejlepší závod z pohledu českých závodníků dnes předvedl Michal Krčmář, ovšem za nějaký super výsledek se to považovat nedá. Krčmář sice neudělal tolik střeleckých chyb, jako jeho reprezentační kolegové, ale díky čistěji střílejícím soupeřům se Michal nedokázal posunout pořadím výrazněji vzhůru a v cíli mu patřila 22. příčka, což je zlepšení o dvanáct míst oproti včerejšímu sprintu.  Jako jediný z českých závodníků dnes dokázal Krčmář bodovat.

Ani Ondřeji Moravcovi a Tomáši Krupčíkovi se závod nepovedl. První jmenovaný přišel o šanci na dobrý výsledek hned při první položce, kde třikrát minul. Pak už se sice Moravec dokázal vyvarovat většímu počtu chyb, ale na umístění mezi bodující čtyřítkou to nestačilo. Tomáš Krupčík chyboval stejně jako Moravec hned při první položce, posléze přidal další chyby. Celkem minul Krupčík 4 terče a závod dokončil stejně jako Moravec mimo bodované pozice, konkrétně na 43. místě.

Michal Šlesingr se na start dnešní stíhačky nepostavil. Důvodem byly problémy s kolenem, které Šlesingra trápily již během včerejšího závodu.

Konečné pořadí mužů ve stíhacím závodu na 12,5 km

1. Johannes Thingnes Boe (NOR) 32:52,7 min (0)

2. Martin Fourcade (FRA) +1:01,4 min (2)

3. Anton Shipulin (RUS) +1:10,5 min (1)

22. Michal Krčmář (CZE) +3:01,2 min (2)

41. Ondřej Moravec (CZE) +4:08,3 min (4)

43. Tomáš Krupčík (CZE) +4:34,9 min (4)

200 65