Český biatlonista Michal Šlesingr
Foto: https://www.facebook.com/biatlon.cz / Petr Slavík

Fantastický Michal Šlesingr obsadil v závodě s hromadným startem osmé místo!

Český biatlonista Michal Šlesingr

Bezchybně střílející Michal Šlesingr se probojoval v závodě s hromadným startem do elitní desítky na skvělé osmé místo! Naopak se nedařilo Ondřeji Moravci, který o šanci na dobrý výsledek přišel na první střelecké položce. Z vítězství se raduje Johannes Thingnes Boe.

Oproti minulému závodu, kdy se na start nepostavil žádný český biatlonista, se do dnešního závodu kvalifikovala hned trojice Čechů. Na nejlepší výsledek dnes dosáhl Michal Šlesingr. Ve střeleckých položkách kosil jeden terč za druhým, kromě toho skvěle akceptoval běžecké tempo vedoucích závodníků, díky čemuž se dostal do elitní desítky. V cíli mu patřilo skvělá osmá pozice, o které rozhodla fotografie z cílové čáry.

O lepší výsledek připravila Michala Krčmáře v dnešním závodě střelba. Chyboval hned v úvodu, výrazně se ale nepropadl. Na lyžích pak srdnatě bojoval, při provní strojce však bohužel opět chyboval a následoval tak další propad. Celkem musel Krčmář kroužit na trestném kole třikrát a do cíle dorazil na šestnácté příčce.

Střelba připravila o vyšší umístění i Ondřeje Moravce, který se hned v úvodu kvůli 450 m navíc propadl se na chvost startovního pole. Další střelecké položky už odstřílel čistě, pořadím se však nedokázal posunout. Opustit třicáté místo se Ondřeji Moravci podařilo až po první stojce, kdy si český biatlonista polepšil o dvě příčky na osmadvacáté místo, které udržel až do cíle.

Další vítězství slaví Nor Johannes Thingnes Boe, jenž první místro urval při třetí střelecké zastávce, kdy jeho největší rival Martin Fourcade dvakrát chyboval. Fourcade pak předvedl skvělou stíhací jízdu a vyšhvihnul se na stříbrnou příčku. Jako třetí do cíle dorazil jeho reprezentační kolega Guigonnat.

Výsledky mužů v závodě s hromadným startem

1. Johannes Thingnes Boe (NOR) 37:11,2 min (1)

2. Martin Fourcade (FRA) +4,5 s (2)

3. Antonin Guigonnat (FRA) +8,4 s (0)

8. Michal Šlesingr (CZE) +15,3 s (0)

16. Michal Krčmář (CZE) +1:19,8 min (3)

28. Ondřej Moravec (CZE) +2:36,9 min (3)

177 464