Justine Braisaz
Foto: facebook/Justine Braisaz

Domácí v euforii! Justine Braisaz ovládla závod s hromadným startem. Češky propadly

Justine Braisaz

Francouzská závodnice Justine Braisaz zvítězila před domácími fanoušky v závodě s hromadným startem. Češkám se závod střelecky nepovedl a skončily v poslední desítce.

První závod olympijské sezóny s hromadným startem opanovala k obrovské radosti fanoušků domácí závodnice Justine Braisaz, která poprvé v kariéře vybojovala první místo v závodě SP. Stříbro nečekaně připadlo Bělorusce Irině Kryuko, jež zažila premiéru na stupních vítězů. Pro bronz si dojela Němka Laura Dahlmeier.

Veronika Vítková startovala s číslem třináct. Už od prvních metrů se snažila akceptovat rychlé a zběsilé tempo závodnic na prvních příčkách. Ale stopka přišla hned při první střelecké zastávce, když netrefila jeden terč. Verča se tak propadla. Vítkové se střelecky dnes tolik nedařilo a v kontaktním závodě, jakým je právě závod s hromadným startem, je každá rána rozhodující. Vítková se při závěrečné položce nedokázala vyvarovat další chybě, která ji odsoudila mimo dvacítku nejlepších. V cíli z toho bylo 23. místo.

Druhou českou závodnicí na startu byla Eva Puskarčíková s číslem 28. Bohužel střelecky Eva závod nezahájila moc dobře a hned po první střelbě musela kroužit tři sta metrů navíc, což ji odsoudilo na chvost startovního pole. Ani na dalších položkách se Evě nedařilo a celkem přidala 2 další trestná kola. Do cíle dorazila tato česká závodnice až na posledním místě.

Konečné pořadí žen v závodě s hromadným startem 

1. Justine Braisaz (FRA) 37:19,9 min (1)

2. Irina Kryuko (BLR) +11,2 s (0)

3. Laura Dahlmeier (GER) +19,9 s (2)

23. Veronika Vítková (CZE) +1:29,0 min (3)

30. Eva Puskarčíková (CZE) +3:14,5 min (4)

158 32