Michal Šlesingr
Foto: Facebook: Český biatlon

Do Oberhofu bez Šlesingra! Český tým se chystá na první závody v novém roce

Michal Šlesingr

Jedné změny se dočká biatlonová reprezentace během čtvrtého kola Světového poháru v Oberhofu. V Německu nebude kvůli problémům s kolenem startovat Michal Šlesingr. Jeho místo zastoupí Ondřej Hošek, jenž dostal důvěru od trenérů především díky stabilním výsledkům v nižším IBU Cupu. Mimo i nadále zůstává Gabriela Koukalová.

Mezi muži se fanoušci dočkají dvou změn. Zraněného Michala Šlesingra zastoupí v Oberhofu Ondřej Hošek, v jehož prospěch hovoří stabilní forma a především páté místo ze stíhacího závodu v Obertilliachu. Pro Hoška by to mohla být ve dvaadvaceti letech premiéra ve Světovém poháru.

Nominaci si svými výsledky, mezi nimiž vyčníval skvělý výkon v závodě s hromadným startem při prvním kole Českého poháru, zajistil také Jaroslav Soukup.

Pro oba kluky je to šance, jak se ještě ukázat před olympijskými hrami, potažmo před evropským šampionátem," prohlašuje šéftrenér Ondřej Rybář. Šlesingr by se do SP měl vrátit v Ruhpoldingu, aktuálně se připravuje s Michaelem Málkem v Novém Městě na Moravě. Podle trenérů je jeho koleno již v pořádku, ale na závodění to není. 

Ačkoliv můžou trenéři nasadit do závodů pouze pět biatlonistů, do Oberhofu jich odjelo šest. Důvodem jsou štafetové závody.  „Na programu jsou štafety, a tak trochu spekulujeme s tím, jak ji postavíme. A chceme hrát s více kartami," míní Ondřej Rybář.

V nepozměnné sestavě bude v Německu startovat ženská reprezentace. České barvy bude hájit Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Veronika Zvařičová a Veronika Vítková, která je aktuálně českou jedničkou. I nadále bude chybět Gabriela Koukalová, jež stále není v pořádku.

Během vánočních svátků reprezentace rozhodně nelenila a pečlivě se připravovala na závody. 14 z 23 závodníků ladili svou formu v Jablonci nad Nisou, šestice mužů trénovala v Novém Městě na Moravě. Ondra Moravec a Lucie Charvátová odjeli za hranice, konkrétně do Rakouska. Moravec trávil většinu dnů v Hochfilzenu a Charvátová v Seefeldu. „Hodně jsme se věnovali objemové přípravě, speciální síle a samozřejmě i rychlosti. Vlastně se jednalo o standardní tréninkový blok, poslední před druhým trimestrem a olympijskými hrami, protože pak – před olympiádou – bude navíc příprava ovlivněna časovým posunem. Proto jsme měli v plánu hodně objemů i síly," prozradili trenéři.

Rozpis závodů IV. kola Světového poháru v Oberhofu

4. ledna 12:30 sprint žen na 7,5 km

5. ledna 14:15 sprint mužů na 10 km

6. ledna 12:15 stíhačka žen na 10 km

6. ledna 15:00 stíhačka mužů na 12,5 km

7. ledna 11:30 štafeta žen na 4x6 km

7. ledna 14:30 štafeta mužů na 4x7,5 km

51 0