Veronika Zvařičová
Foto: sportstarter.cz

Do Hochfilzenu s Veronikou Zvařičovou nebo Adamem Václavíkem! Češi mění sestavu pro Světový pohár

Veronika Zvařičová

Český biatlonový tým po prvním kole Světového poháru jistě nezáří spokojeností. Na vině je především pomalá a nepřesná střelba v kombinaci s pomalejším během. I proto sáhli trenéři po biatlonistech z IBU Cupu, kde se Čechům dařilo.

Po prvním kole Světového poháru převládají rozpačité pocity. Češi nepředvedli příliš přesvědčivé výkony. Nejvíce se dařilo Veronice Vítkové, která ve všech třech individuálních závodech zaznamenala výsledky do Top 20. U mužů to ovšem bylo horší. I přesto šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář nevidí vše negativně. „Tyto výsledky nebo výkony ukazují, že všechno není špatně. Současně ale také vidíme, že v rychlosti běžecké i střelecké za konkurencí zatím zaostáváme," poukázal právě na výkony Vítkové nebo zlepšujícího se Michala Šlesingra a Ondřeje Moravce.

A jak vidí Ondřej Rybář druhé kolo SP v Hochfilzenu? „Myslím, že důležitým faktorem bude jen samotná změna prostředí. Po dlouhých týdnech a krátkých dnech ve Skandinávii se opět vrátíme do střední Evropy. Den se nám prodlouží a věřím, že opět poznáme, i jak svítí slunce. Budeme se snažit z každého vytáhnout to, co dělal v létě. Všichni biatlon umí, jen musí zvládnout svůj um prodat," uvedl Rybář pro oficiální web českého biatlonu.

Velký návrat do "áčka" čeká Veroniku Zvařičovou, která má za sebou povedený start sezóny v nižším IBU Cupu. Zvařičová se na start Světového poháru postaví téměř po pěti letech, poté co přežila vážnou nehodu, kdy do ní při tréninku narazilo auto. Trenéři také počítají s účastí Markéty Davidové. Opačným směrem naopak zamíří Lea Johanedisová, jež bude závodit ve švýcarském Lenzerheide v rámci IBU Cupu. Mezi muži nastane také několik změn. Jaroslava Soukupa, který se střelecky trápí, nahradí Adam Václavík.

V druhém kole Světového poháru se diváci dočkají také štafetových závodů. Nejdřív musí ale trenéři pro ně najít ideální složení. I nadále bude chybět stále zraněná Gabriela Koukalová.

Rozpis závodů druhého kola Světového poháru

8. 12. 2017, 11:30 – sprint mužů, 10 km
8. 12. 2017, 14:15 – sprint žen, 7,5 km
9. 12. 2017, 12:15 – stíhací závod mužů, 12,5 km
9. 12. 2017, 14:45 – stíhací závod žen, 10 km
10. 12. 2017, 11:30 – štafeta mužů, 4x 7,5 km
10. 12. 2017, 14:10 – štafeta žen, 4x 6 km

473 168