Česká biatlonistka Veronika Vítková
Foto: www.facebook.com/veronikavitkovabiatlon

Další vítězství pro Denise Hermann! Veronika Vítková uzavřela elitní dvacítku

Česká biatlonistka Veronika Vítková

O lepší umístění připravil české závodnice ve stíhačce vysoký počet chyb na střelnici. Nejlepší z Češek byla i dnes Veronika Vítková, která s pěti chybami obsadila 20. příčku. Zlato získala Němka Denise Hermann před Francouzkou Justine Braisaz.

Veronika Vítková do jisté míry navázala na skvělá umístění z předchozích závodů a i v dnešní stíhačce vybojovala umístění v elitní dvacítce. Vítková tak při absenci Gabriely Koukalové plní  roli české jedničky. Do desetikilometrového závodu se Vítková vydávala se ztrátou třiceti šesti vteřin na vítězku sprintu Denisu Hermann.  Bohužel šanci na další umístění v Top 10 si Veronika odstřelila při druhé položce, kdy minule tři terče a musela kroužit 450 metrů navíc. V celkovém součtu udělala Vítková pět chyb, což ji vyneslo konečné dvacáté místo.

Druhá Češka v závodu Eva Puskarčíková odstartovala se ztrátou necelé minuty a půl na vítězku pátečního sprintu Němku Hermann. Puskarčíková nabírala na běžeckém okruhu ztrátu několika vteřin a bohužel na střelnici nechala Puskarčíková hned při první střelbě nesestřelený terč, který ji odsunul na chvost startovního pole. Své umístění poté Puskarčíková zhoršila dalšími minelami při střelbě, celkem minula čtyři terče a v cíli z toho byla až 45. pozice.

Z vítězství se díky bezchybné střelbě opět radovala Němka Denise Hermann. Pro stříbrnou medaili si dojela stejně jako v pátek Francouzka Justine Braisaz. Bronz připadnul Marte Olsbu z Norska.

Konečné pořadí žen ve stíhacím závodě na 10 m

1. Denise Hermann (NĚM) 30:02,7 min (2)

2. Justine Braisaz (FRA) +25,8 s (0)

3. Marte Olsbu (NOR) +48,0 s (2)

20. Veronika Vítková (CZE) +2:23,5 min (5)

45. Eva Puskarčíková (CZE) +3:55,7 min (4) 

143 1