Michal Krčmář
Foto: www.facebook.com/mkrcmar23

Čtyři Češi slaví postup do stíhačky, ženám se nedařilo

Michal Krčmář

Maličké zlepšení předvedli Češi v dnešním sprintu - čtyři závodníci postoupili do stíhačky. Ženám se bohužel nedařilo, z šesti závodnic dokázaly do stíhacího závodu postoupit jen Veronika Vítková a Eva Puskarčíková.

První podnik v rámci druhého kola Světového poháru v rakouském Hochfilzenu mají za sebou muži i ženy. Při závodu panovaly kruté podmínky a hodně závodníků ovlivnilo husté sněžení, díky němuž museli několikrát upravovat svá mířidla. Z vítězství se radovali Johannes Thingnes Boe a Darya Domracheva, která slavila první ovládnutí závodu SP v roli maminky. 

Mezi muži se nejlépe z českého týmu dařilo Michalu Krčmářovi, který útočil na dobré umístění díky čisté střelbě, o lepší výsledek ho však připravily problémy při dobíjení. „Nejprve mi odskočil závěr, pak jsem špatně přebil a náboj mi vyletěl. Bylo to v mém podání naprosto katastrofální a jsem na sebe hodně naštvaný," sypal si Krčmář popel na hlavu. „Potom jsem se snažil soustředit na bezchybnou střelbu, protože to pro mě už byla jediná cesta, jak si vytvořit slušnou pozici do stíhačky. Se svým aktuálním postavením v celkovém hodnocení Světového poháru ovšem Krčmář příliš spokojený není: „Nepovažuji to za úplný průšvih, ale není to ani spokojenost. Abych se podíval do špičky, ještě mně něco schází. Budu dál bojovat a uvidí se." 

Druhým Čechem, který dnes dojel na bodované pozici, je Ondřej Moravec, který si zapsal po jedné chybě na obou střeleckých položkách. I když v cíli spokojeností rozhodně nezářil, jistý posun vpřed u sebe vidí. „Potřebuji ještě hodně závodů a tréninků, které bolí, to mi přes léto kvůli mým problémům chybělo. Proto zatím ani nedokážu prodat to, čemu jsem se věnoval při střelecké přípravě. A hlava všechno nezvládne." Aktuálně nejrychlejší běžec na lyžích Michal Šlesingr v dnešním závodě dojel mimo čtyřicítku bodujících, postup do stíhacího závodu mu ovšem stejně jako Adamu Václavíkovi neunikl. Naopak volno pro příští závod bude mít Tomáš Krupčík, který v konečném pořadí obsadil sedmdesátou pozici.

Češkám se v dnešním závodě příliš nedařilo, na bodech dojela pouze Veronika Vítková, která plní při absenci Koukalové roli české ženské jedničky. Spolu s Vítkovou postoupila do stíhacího závodu také mladičká Markéta Davidová, která předvedla nejlepší běžecký výkon z českého týmu a ke čtyřicáté bodované pozici jí chyběla pouhá setina vteřiny. Ostatním Češkám se dnes nedařilo a postup do stíhačky jim unikl. Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová i navrátivší Veronika Zvařičová skončily za šedesátkou nejlepších. Jislová a Zvařičová přitom na střelnici minuly jediný terč, vlivem pomalého běhu se jim však postoupit nepodařilo.

71 0