Gabriela Koukalová
Foto: facebook/Gabriela Koukalová

Biatlonové trable. České hvězdy sužují nemoci a zranění

Gabriela Koukalová

Na letním MČR v biatlonu chybělo mnoho hvězd. Ne však proto, že by se chtěly šetřit, ale protože jim to nedovolil jejich zdravotní stav. Na marodce se nyní nachází největší hvězdy českého biatlonu v čele s Gabrielou Koukalovou a Ondřejem Moravcem.

"Není to nic příjemného. Tentokrát se nám štěstěna vyhla obloukem a naše marodka je aktuálně poměrně velká" zmínil se šéftrenér českých biatlonistů Ondřej Rybář, proto kterého se nejedná o vůbec jednoduchou situaci. 

První zranění se přivodilo Jaroslavu Soukupovi, který si v červnu zlomil palec na noze. Nyní je však již zlomenina zahojená a Jarda může trénovat. Na soustředění ve Francii si však mnohem nepříjemnější zlomeninu přivodil Adam Václavík, který při tréninku na kolečkových lyžích upadl a zlomil si nohu. Na jeho adresu však Rybář zmínil, že by měl být mladý reprezentant připraven na start olympijské sezóny. 

Koho však aktuálně z mužské reprezentace sužují velké problémy, je Ondřej Moravec. Nedávno totiž prodělal nepříjemnou infekci jater, která by snad měla být zažehnána. 18. září by měl jít na testy, které odhalí, zda může jít do plné zátěžě. Od doby infekce trénuje však Ondra dle individuálního plánu, aby se udržoval ve fyzické kondici, popřípadě vylepšoval své kvality tam, kde to nestíhá během klasické přípravy. 

Bohužel ani v ženském táboře není příliš veselo. Gabriela Koukalová se dle Rybáře již téměř měsíc a půl kulíruje se svalovým zraněním, které ne a ne odeznít. Gábina prý nemůže najít mechanismus, co zranění spouští a nedaří se tak vše dát úplně do pořádku. Brzy by však měla absolvovat fyzické testy a vyrazit na soustředění na ledovec Dachstein v Rakousku. V současné době však podobně jako Moravec trénuje dle individuálního plánu. 

Těsně před MČR se nevyhly problémy ani Evě Puskarčíkové. Během tréninku nepříjemně spadla na rameno. Při tréninku střelby či při běhu s oběma hůlkami si však Puskarčíková stěžovala na bolest. Rozhodla se tak zajít na vyšetření, které však neprokázalo žádné vážnější zranění. Po domluvě s trenéry si naordinovala klidový režim a tak taky vynechala domácí šampionát.

Kvůli nemoci nakonec vypadla ze startovní listiny domácího mistrovství také mladá talentovaná biatlonista Markéta Davidová

Rybař zmiňuje, že olympiáda je ještě daleko a mnohé věci se dají stihnout. Aktuálně jsme pouze v polovině září. Na druhou stranu si však pochvaluje skvělou formu Veroniky Vítkové, jenž ovládla všechny 3 závody MČR v Letohradě a nebo také neustále vzrůstající formu Michala Krčmáře

720 4