Německý oštěpař Johannes Vetter
Foto: www.facebook.com/johannes.vetter.official

VIDEO: Rekord Železného v ohrožení. Němec Vetter předvedl velehod

Německý oštěpař Johannes Vetter

Neuvěřitelný závod v podání německého oštěpaře Johannese Vettera. Tak se popsat mítink v Lucernu. Vetter totiž předvedl v pátém pokusu hod do vzdálenosti 94,44 metru a zařadil na druhé místo historických tabulek.

Navzdory tomu, že v Lucernu panovalo chladné a deštivé počasí, dokázal sympaťák z Drážďan téměř nemožné. Hned čtyřikrát totiž pokořil hranici 90 metrů. Jeho pokusy měřily 90,75 - 91,06 - 93,06 - 94,44. K tomu nutno dodat, že v páté sérii se za devadesátku nedostal pouze o půl metru. 

Tímto vyrovnaným výkonem se Vetter aktuálně pasoval na nejžhavějšího kandidáta na zlato na srpnovém mistrovství světa v Londýně. Porazil i olympijského šampiona z Ria. Thomas Röhler se totiž v Lucernu nedostal ani přes 90metrovou hranici a Vetter mu nadělil necelých 5 metrů. 

Zatímco v první polovině roku dominoval Röhler, nyní je to právě Vetter, který se zařadil historicky na druhou příčku právě za světového rekordmana Jana Železného. Co se týče hodů, tak Vetterův pokud je pátým nejdelším v historii. Před ním se totiž nacházejí 4 hody Železného: 98,48 - 95,66 - 95,54 - 94,64.

Nyní tak můžeme vidět, jak silnou oštěpařskou základni nyní Německo má. Za Röhlerem a Vetterem totiž nijak výrazně nezaostávají ani Lars Hamman či Andreas Hofmann. 

Autor: Jan Linha
439 0