Český oštěpař Vítězslav Veselý
Foto: ASC Dukla

Tým pro MS v Londýně se rozrostl. Na pozvání IAAF jede čtyřka českých atletů

Český oštěpař Vítězslav Veselý

Slova reprezentačního šéftrenéra Tomáše Dvořáka se naplňují. Seznam nominovaných atletů na MS v Londýně se dnes totiž rozrostl na celkem 27 sportovců. Na základě pozvání od mezinárodní atletické federace IAAF totiž pojedou také oštěpaři Jílek s Veselým, tyčkařka Švábiková a steeplařka Sekanová.

Česká oštěpařská škola tak vysílá do Londýna hned čtveřici závodníků a všichni mohou soutěžit. Na základě toho, že Jakub Vadlejch loni zvítězil v celkovém hodnocení Diamantové ligy, může Česko postavit 4 závodníky. Již dříve se nominovali na základě přísného kritéria 83 metrů Jakub Vadlejch a Petr Frydrych

Článek Nominační období na MS do Londýna se chýlí ke konci. 24 Čechů splnilo. Přibudou další? Nominační období na MS do Londýna se chýlí ke konci. 24 Čechů splnilo. Přibudou další? Česká atletická výprava na MS do Londýna se nedávno rozrostla na 24 jmen. A to nemusí být poslední číslo. Šéftrenér Tomáš Dvořák, věří, že by česká výprava mohla čítat až 30 jmen. Vítězslav Veselý, čerstvý bronzový olympijský medailista a mistr světa z roku 2013 se nepotýká letos s příliš oslnivou formou, jelikož ještě nepřehodil hranici 83 metrů. Jeho forma v Londýně tak bude velkou neznámou. Pro Jaroslava Jílka, který nesplnil limit o pouhých 26cm,  znamená pozvánka premiéru na velké světové akci. Doposud jeho největším úspěchem byla účast na loňském ME. 

Své zadostiučinění dostala také Lucie Sekanová. Žena, které na steeplu jen o maličký vlásek unikla nominace pod pět kruhů do Ria, si splní podobný sen a bude moci reprezentovat Česko na mistrovství světa. 

Možná trochu nečekaná pozvánka přišla pro Amálii Švábikovou. Mladá tyčkařka letos několikrát posunula dorostenecký rekord a k překonání limitu pro MS jí chybělo pouhých 5 cm. Na uplynulém ME do 20 let v Grossetu se jí však nevedlo a skončila v poli poražených s výkonem 405 cm, nad kterým vyjadřovala obrovské zklamání. Na MS doplní již jisté účastnice v tyčkařském sektoru, Jiřinu Ptáčníkovou a Romanu Maláčovou

Česká nominace se tak rozrosta na 27 jmen. A stále nemusí být konečnou. B limit má totiž splněný i mílař Filip Sasínek, jenž by též mohl dostat pozvánku od IAAF. Teoretickou šanci k nominaci na MS mají také mužské štafety. 

688 0