Český koulař Tomáš Staněk
Foto: Zimbio

Skvělý Staněk! Jak první český koulař překonal hranici 22 metrů!

Český koulař Tomáš Staněk

Mítink v Schönbecku si bude český koulař Tomáš Staněk hodně dlouho pamatovat. Ve čtvrté sérii totiž poslal kouli za 22 metrovou hranici, čímž nejenže vyhrál mítink, ale zároveň stanovil nový český rekord.

Ve čtvrté sérii v koulařském sektoru poslal aktuálně nejlepší český koulař své náčiní do vzdálenosti 22,01 metru, čimž překonal téměř 30 let starý rekord Remigia Machury staršího z roku 1987 o 8 cm. 

Svůj dosavadní osobní rekord 21,46 metru navíc Staněk překonal hned dvakrát. V závodě totiž předvedl ještě pokus dlouhý 21,51 metru. Soutěž suverénně ovládl před domácím Davidem Storlem, kterého porazil o 95 centimetrů.

Článek Juška si doskočil pro český rekord a má jistý start na MS v Londýně Juška si doskočil pro český rekord a má jistý start na MS v Londýně Velmi podařený závod na memoriálu Ludvíka Daňka zaznamenal český elitní dálkař Radek Juška. Ve třetí sérii překonal letitý český rekord Milan Mikuláše o 4 cm a zajistil si start na MS v Londýně. Díky tomuto velehodu se dostal na třetí místo letošních světových tabulek za dvojici Američanů Joe Kovacse a Ryana Crousera. Je tak aktuálně nejlepším Evropanem.

Ve velmi krátké době se jedná již o druhý český rekord v atletických disciplínách. Nedávno se totiž v dálkařském sektoru blýskl novým nejlepším českým zápisem historie Radek Juška. Ten překonal staré maximum Milana Mikuláše o 4 centimetry, když doletěl na značku 829 cm. 

Autor: Jan Linha
147 0