Zlatá tretra 2017
Foto: http://www.zlatatretra.cz/

Potvrzené hvězdy Zlaté tretry. Přijede i světový rekordman na 400 m.

Zlatá tretra 2017

Zlatá tretra se nám nezávratně blíží, a tak je na čase podívat se na to, které atletické hvězdy prozatím potvrdili svou účast na tomto atletickém mítinku.

Zlatou tretru můžeme považovat za vrcholný atletický mítink, který se na našem území letos uskuteční. Každoročně se sem sjíždí atletické hvězdy z celého světa a i tento rok do Ostravy zavítá mnoho věhlasných jmen. Pojďme si tedy shrnout, které atletické hvězdy již oficiálně potvrdili svůj start na červnovém mítinku v Ostravě.

Thomas Röhler: Atlet soutěžící v hodu oštěpem byl jednou z prvních hvězd, která potvrdila svůj start na Zlaté tretře. Jedná se o olympijského šampiona z olympiády v Riu De Janeiru. V Ostravě mu budou chtít zdatně konkurovat i čeští oštěpaři ve složení: Veselý, Vadlejch, Frydrych a Jílek. Právě hod oštěpem bude v Ostravě jednou z nejsledovanějších disciplín a třeba se zde dočkáme překvapení a některý z českých atletů si připíše cenný skalp olympijského vítěze z Ria.

Christian Taylor: Velké jméno světové atletiky. Američan Christian Taylor soutěžící v trojskoku bude taktéž patřit mezi velké taháky ostravského závodu. Jedná se o dvojnásobného olympijského vítěze, který dokázal vyhrát zlato jak na hrách v Londýně, tak i na poslední olympiádě v Riu. Christian Taylor je taktéž dvojnásobný mistra světa v trojskoku z let 2011 a 2015. Již několikrát během své kariéry překonal 18 metrů, když nejblíže se dostal světovému rekordmanu Jonathanu Edwardsi na rozdíl pouhých 7 cm. Jeho osobní rekord tak nyní činí 18,22 metru. 

Mo Farah: Velká hvězda atletického světa, již třiatřicetiletý Sir Mo Farah bude v Ostravě závodit na trati 10 000 metrů, ze které má již dvě zlaté olympijské medaile a to jak z Londýna, tak i z Ria. Ovšem dvě zlaté olympijské medaile vlastní tento britský závodník i z poloviční tratě na 5 000 metrů. Navíc se jedná i o pětinásobného mistra světa. V závodě na 10 000 metrů bude v Ostravě pasován do role jasného favorita na vítězství.

Wayde van Niekerk: Je zatím poslední oficiálně potvrzenou hvězdou Zlaté tretry. Wayde van Niekerk je olympijský vítěz z Ria v závodě na 400 metrů a zároveň mistr světa na stejné trati z roku 2015. Právě tento jihoafrický atlet je vůbec jediným sportovcem, kterému se povedlo zaběhnout stovku pod 10 vteřin, dvoustovku pod 20 vteřin a čtyřstovku pod 44 vteřin. V Ostravě se Wayde představí divákům na nezvyklé trati 300 metrů, kde mu bude soupeřem v současnosti nejlepší český sprinter Pavel Maslák, a tak nás čeká bezesporu zajímavý závod.

            Toto jsou zatím nejzářivější hvězdy světové atletiky, které potvrdily start na červnové Zlaté tretře. Pořád se ovšem čeká na hvězdu největší. Usain Bolt svou účast dosud nepotvrdil, ale dá se očekávat, že se nakonec v Ostravě opět představí a předvede tak českým fanouškům svou nezaměnitelnou show a skvělý výkon.

            Pokud máte zájem tyto hvězdy vidět na vlastní oči, tak zde pořád existuje šance, neboť Zlatá tretra ještě není vyprodaná a vstupenky se dají sehnat na portálu Ticket art.

290 0