Radek Juška při skoku do dálky
Foto: Facebookový profil Radka Jušky

Nová sprinterská hvězda Maňasová a Juška už atakuje 8 metrů aneb Čechům se na mítincích dařilo

Radek Juška při skoku do dálky

V průběhu posledních dvou dnů se v Evropě konalo hned několik zajímavých mítinků, na kterých se činili také čeští reprezentanti. Jak se jim vedlo v St. Pöltenu, Košicích a Kodani?

DVA ČESKÉ VÝKONY SEZÓNY V ST. PÖLTENU

Nejpočetnější ekipa českých atletů se vydala do rakouského St. Pöltenu. Letošní nejlepším českým výkonem a velkým osobním rekordem 11.42 se blýskla na stovce Karolína Maňasová. Tento čas ji řadí na deváté místo národních historických tabulek. Pozici mužského leadera na této distanci potvrdil Jan Veleba, jenž prolétl rovinku za 10.29. Zuzana Cymbálová vyhověla na čtvrtce překážek díky času 58.44 nominačním kritériím pro start na mistrovství Evropy do 23 let v Espoo.

Diskař Marek Bárta potvrdil vyrovnanou výkonnost hodem na 62.29. Podobně na tom byl také kladivář Patrik Hájek, jenž zapsal 73.02. Nicoleta Turnerová si zaběhla na stovce překážek kariérní maximum 13.36. Z osobáku se mohla těšit také Pavla Štoudková na patnáctistovce, když si s tratí poradila v čase 4:21.85. Příliš spokojen nemohl být výškař Jan Štefela, jenž jistě pomýšlel na lepší výkon než 209 centimetrů.

JUŠKA A HRUBÁ VYHRÁLI V KOŠICÍCH

Vydařená vystoupení na JBL Fest mítinku v Košicích za sebou mají Radek Juška a Michaela Hrubá. Juška opanoval soutěž dálkařů v rekordu mítinku, když v druhé sérii dolétl na 796 centimetrů a vlastní zápis z roku 2018 posunul o tři centimetry. Zároveň také splnil potvrzovací výkon ČAS pro start na mistrovství světa v Budapešti.

Michaela Hrubá tentokrát závodila v trojskoku a bylo z toho výrazné vylepšení osobního rekordu na 13.38, čímž zaostala jen dva centimetry za letošním nejlepším českých výkonem Lindy Suché z pondělního Memoriálu Josefa Odložila.

ČESKÉ TRIO V KODANI

Na mítinku v Kodani se už ve středu představili tři čeští atleti. Jan Friš si na patnáctistovce zaběhl sezónní výkon 3:40.26 a obsadil čtvrté místo. Na vítězného Australana Adama Fogga ztratil necelé tři vteřiny. Stejného umístění dosáhla také Helena Jiranová na stovce překážek. Ta si svůj sezónní výkon časem 13.33 vyrovnala. Jasnou vítězkou se stala favorizovaná Američanka Nia Ali za 12.59. Jan Jirka si dosprintoval na dvoustovce v protivětru -1.1 m/s pro druhé místo za 21.13. Nestačil pouze na vítězného Poláka Lukasze Žoka, jenž triumfoval za rovných 21 vteřin.

Zdroj: atletika.cz

14 0