Česká výškařka Michaela Hrubá
Foto: https://www.facebook.com/mhruba14/

Nová atletická generace! Česko má na ME U20 již 3 zlaté medaile!

Česká výškařka Michaela Hrubá

Ať už šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák tvoří budoucnost české atletiky jakkoliv, funguje to. Co se týče mladých nadějných atletů, Česko nestrádá.

Evropský šampionát v Grossetu přinesl dneškem české reprezentaci třetí medaili a třetí zlatou. Vypadá to, že se české mládežnické atletice blýská na lepší časy, jelikož se čeští atleti stávají na velkých akcích úspěšní.

První českou zlatou medailistkou se stala oštěpařka Nikol Tabačková, jenž zvítězila hodem za 55 metrů. Vypadá to tak, že dvojnásobná olympijská šampionka Barbora Špotáková má velmi zdatnou nástupkyni. 

O možné konkurentce by mohla začít uvažovat světová rekordmanka v hodu kladivem, Anita Wlodarczyk. Mladá Češka Kateřina Skypalová letos již vyhrála mistrovství republiky a také ME do 20 let, když poslala své náčiní za 64 metrů. 

Třetí do party zlatých medailistek je výškařka a olympionička Michaela Hrubá. Letos vylepšila český juniorský rekord na 194 cm a už pošilhává také po laťkách o několik centimetrů výše. V Grossetu potvrdila roli favoritky a zvítězila výkonem 193cm, který skončila na první pokus. 

291 0