Česká oštěpařka Barbora Špotáková
Foto: ČAS

Nezničitelná Bára! Špotáková chce házet až do olympiády v Tokyu

Česká oštěpařka Barbora Špotáková

Poprvé přišly pochyby před Olympiádou v Riu o tom, zda skončit. Nyní ale nabralo myšlení Barbory Špotákové jiné obrátky. Myslí totiž na účast pod pěti kruhy v japonském Tokyu.

Desetinásobná medailistka z velkých světových akcí, nejčerstvěji bronzová z loňské olympiády a letošní mistryně světa, Barbora Špotáková, plánuje si svoji kariéru prodloužit ještě minimálně o 3 další roky. 

Proč? Forma tam přeci pořád je. Vždyť v letošním roce se stala mistryní světa v Londýně a vyhrála celý seriál Diamantové Ligy. Znovu. A nehodlá se svojí kariérou jen tak praštit. Je vdaná, má krásného syna Janka a přitom jí to pořád hází. Tak proč končit. V že v příštích letech má dvojnásobná olympijská šampiónka o motivaci postaráno. 

Novinářům prozradila, že pro příští rok je to zejména Kontinentální Pohár, který se bude konat v Ostravě na Vítkovickém stadionu, kde probíhá každoročně tolik populární Zlatá Tretra. 

A do dalších let? "Nemůže být lepší motivace, než je letní olympiáda 2020 v Tokyu" prohrásila na závěr rozhovoru česká oštěpařka. 

Právě v Tokyu by mohla Špotáková zaútočit na jeden netradiční primát, který aktuálně drží Jan Železný. Respektive alespoň jej vyrovnat. Železný se totiž během své kariéry stal trojnásobným olympijským šampiónem, což se v historii žádnému jinému oštěpaři nepodařilo. A právě Špotáková by mohla v tomto svého kouče za 3 roky dorovnat. 

149 0