Česká výškařka Michaela Hrubá
Foto: https://www.facebook.com/mhruba14/

Naganské dítě bude bojovat na atletickém MS o životní úspěch.

Česká výškařka Michaela Hrubá

Má za sebou již řadu velkých úspěchů, ovšem všechny v juniorské kategorii. Nyní se však výškařka Michaela Hrubá hodlá postavit výzvě ve finále světového šampionátu dospělých.

Narodila se v roce 1998, tedy když čeští hokejisté ovládli olympijský turnaj století v japonském Naganu. Její věk ji řadí pořád ještě mezi náctileté, ovšem na letošním MS dospělých se výškařka Michaela Hrubá již probojovala do finále a patří tak do širšího okruhu favorifek.

Má za sebou již řadu úspěchů. Stala se juniorskou mistryní světa do 17 let, v roce 2014 brala na téže akci stříbro. Má také bronz z olympiády mládeže a v letošním roce vybojovala zlato na juniorském ME. To je výčet medailí teprve 19leté Hrubé.

V letošním roce si vylepšila osobní maximum na 194cm a dle jejich slov shazovala 197cm pouze velmi těsně. Ve včerejší kvalifikaci však stačilo na finále "pouhých" 192 cm, i přesto, že limit byl ještě od 2cm výš. Míša skočila a zajistila si finále. 

I přesto, že její osobní rekord 194cm běžně na světových akcích na medaile nestačí, letos by tomu mohlo být jinak. Pouze ruská výškařka Maria Lasitskene se letos dostala přes dva metry. Zbylé výškařky včetně olympijské šampionky Ruth Beitia stagnují. 

Co to znamená pro českou hvězdičku? V případě, že by dokázala ve finále úspěšně zaútočit na vylepšení svého osobního maxima, mohla by pomýšlet na umístění v horní polovině výsledkové listiny. Aneb když se výškařky dostanou za 195cm, stát se může prakticky cokoliv. 

Autor: Jan Linha
168 0