Český oštěpař Vítězslav Veselý
Foto: ASC Dukla

Na Zlaté tretře nás čeká unikátní oštěpařský souboj týmů

Český oštěpař Vítězslav Veselý

Na největší atletický mítink v České republice, Zlatou tretru, se opět sjedou velké atletické hvězdy v čele i s čerstvým světovým rekordmanem na 400 metrů, Waydem van Niekerkem. Ovšem velmi atraktivní a netradiční podívanou uvidí diváci v oštěpařském sektoru.

Český oštěpař Vítězslav Veselý Zdroj: ASC Dukla

Zatímco v předešlých letech mohli diváci fandit v oštěpařském sektoru jednotlivcům ať už mezi muži či ženami, letos budou moci fandit celému týmu.

Organizátoři totiž připravil souboj dvou elitních oštěpařských zemí - Česko versus Německo. Za každou zemi bude startovat čtveřice závodníků a každý z nich přispěje svými hody do výkonu celého národního týmu. 

Česká nominace není vůbec překvapivá. Jakub Vadlejch potvrzuje, že i letos má formu. Jeho nejdelší letošní pokus zatím měřil 87,80 metru, což je pouhých 22cm za jeho osobním rekordem. Za 80 metrů se letos dostal i loňský objev Jaroslav Jílek, který reprezentoval Česko na ME, ale kvůli velké konkurenci se nedostal na olympiádu. Letos Jílkovi jen o pár centimentrů zatím uniká limit pro start na MS.

Třetím do party je zkušený Petr Frydrych, který však letos osmdesátku ještě nepřekonal a stále se ve svých hodech mírně hledá. Do čtveřice nemůže být nikdo jiný, než Vítězslav Veselý. Bronzového medailistu z OH 2012 však letos zlobí zdraví a osmdesátimetrové hranici se letos ještě ani zdaleka nepřiblížil. Uvidíme, jak vypiluje formu do Ostravy. 

Německá skupina bude mít opravdu grády. V čele totiž bude stát letošní lídr světových tabulek Thomas Röhler, který letos přehodil již hranici 93 metrů. A v Ostravě by mohl být díky němu v ohrožení i rekord mítinku Jana Železného, jenž má hodnotu 94,64 metrů. Po boku Röhlera budou závodit také Johannes Vetter, Andreas Hofmann a Lars Hamman. Nutno dodat, že všichni němečtí oštěpaři si letos zlepšili svá maxima daleko za 85 metrů, Vetter se dokonce na 32cm přiblížil hranici 90 metrů. 

Dá se tedy očekávat souboj jako hrom. 

194 0