Pavel Maslák na Czech Indoor Gala 2017
Foto: atletika.cz/ Eduard Erben

Memoriál Josefa Odložila láká na české hvězdy

Pavel Maslák na Czech Indoor Gala 2017

V pondělí 5. června se uskuteční po Zlaté tretře druhý největší atletický mítink na našem území – Memoriál Josefa Odložila. Na programu bude mít celkem čtrnáct disciplín a ve startovní listině najdeme spoustu hvězd české atletiky.

Čtyřiadvacátý ročník Memoriálu Josefa Odložila se opět uskuteční v Praze na Julisce. Součástí hlavního programu bude šest ženských disciplín (800 m, 400 m přek., 3 000 m SC, oštěp, kladivo, dálka) a osm mužských (100 m, 400 m, 1500 m, 110 m přek., 400 m přek., tyč, koule, oštěp).

Hlavním závodem bude jako tradičně běh na 1500 metrů mužů, v němž Josef Odložil získal  v roce 1964 stříbrnou medaili na olympijských hrách v Tokiu. Ve startovním poli najdeme i halového mistra Evropy z pražského šampionátu Jakuba Holušu nebo bronzového z letošního halového mistrovství Evropy Filipa Sasínka.

Filip Sasínek při nedávné extralize v Praze Zdroj: facebook.com/filipsasinekofficial/

Jedním z nejzajímavějších závodů by pro českého diváka měl být běh na 400 metrů, v němž se představí dvojnásobný světový halový šampion Pavel Maslák. „Rád bych obhájil loňské vítězství a pokud možno v lepším čase než jaký jsem předvedl v minulém roce,“ uvedl Maslák a dodal: „Před Memoriálem Josefa Odložila mě ještě čeká start na Diamantové lize v Eugene, kde bych rád splnil limit na světový šampionát a 5. června bych si chtěl před domácím publikem sezónní maximum ještě vylepšit.“ S obhajobou vítězství to ale nebude mít vůbec jednoduché, protože jeho soupeři budou opravdu kvalitní. Maslákovým největším vyzývatelem by měl být Isaac Makwala z Botswany, jehož osobní rekord má hodnotu 43,72. Na startu nebude chybět ani Brit Martyn Rooney, který českého reprezentanta jako jediný porazil na loňském mistrovství Evropy. V závodě nebude chybět ani druhý český zástupce Patrik Šorm.

Česká oštěpařka Barbora Špotáková Zdroj: ČAS

Z dalších českých hvězd se závodu zúčastní např. oštěpaři Barbora Špotáková, Jakub Vadlejch a Petr Frydrych, překážkář Petr Svoboda, tyčkař Jan Kudlička, koulaři Tomáš Staněk a Ladislav Prášil a chybět nebudou ani čtvrtkařka-překážkářka Denisa Rosolová či půlkařka Lenka Masná. I letos je vstup zdarma a pro diváky bude v den konání mítinku posílena autobusová doprava od stanice metra Hradčanská. Hlavní program začíná v 17.20, ale dění na stadionu vypukne už o čtyři hodiny dříve závody žáků a v 15.20 startuje předprogram.

123 0