IAAF oznámila nominace na atleta roku 2017
Foto: Facebook/IAAF World Athletics Club

IAAF zveřejnila letošní nominace na atleta a atletku roku

IAAF oznámila nominace na atleta roku 2017

Dnešním dnem započal proces volby nejlepšího světového atleta a atletky za rok 2017. Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) totiž na svém webu oznámila seznam deseti kandidátů a kandidátek, ze kterých vzejdou držitelé prestižní ceny.

V mužské kategorii se tak letos o titul krále světové atletiky utkají katarský výškař Mutaz Essa Barshim, polský kladivář Pawel Fajdek, britský vytrvalec Mo Farah, americký tyčkař Sam Kendricks, keňský běžec Elijah Manangoi, jihoafrický dálkař Luvo Manyonga, jamajský překážkář Omar McLeod, americký trojskokan Christian Taylor, jihoafrický rekordman v běhu na 300 metrů Wayde van Niekerk a německý oštěpař Johannes Vetter. Po dlouhé době se tak v nominaci neobjevil fenomenální sprinter Usain Bolt, který již anketu v minulosti opanoval celkem šestkrát.


Mezi desítku nejlepších atletek pak IAAF zařadila etiopskou vytrvalkyni a obhájkyni titulu Almaz Ayana, ruskou výškařku Marii Lasitskene, keňskou běžkyni Hellen Obiri, australskou překážkářku Sally Pearson, chorvatskou diskařku Sandru Perković, americkou dálkařku Brittney Reese, kontroverzní jihoafrickou běžkyni Caster Semenya, řeckou tyčkařku Ekaterinu Stefanidi, belgickou sedmibojařku Nafissatou Thiam a polskou kladivářku Anitu Włodarczyk. Ve výčtu tak chybí Barbora Špotáková, která však bude bojovat alespoň o titul nejlepší atletky Evropy. 


Možnost zapojit se do volby budou mít kromě členů IAAF i fanoušci, hlasovat pro své oblíbence můžou na Facebooku a Twitteru do 16. října. Tyto hlasy se pak započítají k hlasování Rady IAAF. Z výsledků vzejdou 3 finalisté a finalistky, jména vítězů pak budou vyhlášena na slavnostním galavečeru.


 

Autor: Pavlína Vítková
216 0