Závodníci na trati Chicagského maratonu
Foto: Facebook / Bank of America Chicago Marathon

Galen Rupp a Tirunesh Dibaba ovládli Chicagský maraton

Závodníci na trati Chicagského maratonu

Jednatřicetiletý Američan Galen Rupp vyhrál jako první domácí závodník po patnácti letech Chicagský maraton. Mezi ženami si připsala svůj premiérový maratonský triumf bývalá olympijská vítězka a mistryně světa z dráhy Tirunesh Dibaba z Etiopie.

Rupp, mimo jiné také bronzový medailista z letních olympijských her v Riu de Janeiro, ovládl čtyřicátý ročník maratonu ve svém osobním rekordu 2:09:20. Vítězství si přitom zajistil asi pět kilometrů před cílem, když se mu podařilo odpoutat od Keňana Abela Kiruie, loňského vítěze závodu. Do cíle pak doběhl s náskokem osmadvaceti sekund.  Třetí místo v čase 2:10:23 obsadil další z Keňanů Bernard Kipyego.

Takto vypadaly letošní medaile z Chicagského maratonu Zdroj: Twitter / NBC Chicago V ženské kategorii dominovala světová rekordmanka na 5000 metrů Tirunesh Dibaba, která se svým časem 2:18:31 zařadila na druhé místo historických chicagských tabulek. Rychleji totiž tento maraton zvládla pouze britská závodnice Paula Radcliffe, jež zvítězila v roce 2002 v čase 2:17:18. S téměř dvouminutovou ztrátou na letošní vítězku pak skončila Brigid Kosgei z Keni. Třetí do cíle doběhla Američanka Jordan Hasay, která stejnou pozici vybojovala i na dubnovém Bostonském maratonu.  

Vítězka Tirunesh Dibaba dobíhá do cíle Chicagského maratonu 2017 Zdroj: Twitter / Tirunesh Dibaba

122 0