Finále na 110m překážek ovládl favorizovaný McLeod

Vrcholem pondělního večera z pohledu sprinterských disciplín bylo mužské finále na 110m překážek. Obsazení finálové listiny neslo samá zvučná jména překážkářské špičky. Do bitvy o medaile se probojovali hned čtyři Evropané. Stříbrný olympionik a obhájce světového titulu Sergey Shubenkov (Rusko), vicemistr Evropy Balasz Baji (Maďarsko), Orlando Ortega (Španělsko) a Garfield Darien (Francie).

Silnou nadvládu evropských překážkářů potvrdil i fakt, že poprvé v historii byl na startu pouze jediný Američan a světový rekordman Aries Merritt. Dále postoupil Shane Brathwaite z Barbadosu a Hansle Parchment z Jamajky. Mezi dva hlavní favority však patřil olympijský vítěz Jamajčan Omar McLeod, který kraluje letošní sezoně a obhájce zlata Sergey Shubenkov.

 

Finále nepřineslo překvapivého vítěze. Favorizovaný McLeod získal titul mistra světa časem 13.04s. Hned za ním si Rus Shubenkov doběhl pro stříbro časem 13.14s. Natěsnaná bitva se svedla o bronz, který životním úspěchem získal za čas 13.28s Maďar Baji.

 

111 0