Česká oštěpařka Barbora Špotáková
Foto: ČAS

Dojemné: Špotáková darovala prémie za vítězství na charitu

Česká oštěpařka Barbora Špotáková

Oštěpářka Barbora Špotáková věnuje speciální prémii v hodnotě 1000 euro na charitu.

Miroslav Ševčík, ředitel mítinku Memoriálu Josefa Odložila se rozhodl před vypuknutím soutěží vypsat speciální prémii pro běžce Jakuba Holušu a oštěpařku Barboru Špotákovou. Mělo to jednu podmínku, pro získání prémie musí atlet vyhrát svou soutěž. Holušovi se to nepovedlo, když do cíle dorazil na čtvrtém místě. 

Špotákové se to ovšem podařilo. Jenže tím příběh nekončí. Oštěpařka se rozhodla vyhranou prémii darovat na charitu. „Asi mi pan Ševčík moc nevěřil.Ale já se rozhodla, že tu prémii věnuju na dobročinné účely, rozdělím ji na nadaci Dejme dětem šanci pro dětské domovy a na asistenční psy," prohlásila s úsměvem po závodech Špotáková.

Sama ve vítězství příliš nevěřila, favoritkou byla Běloruska Tatyana Chaladovičova, vítězka závodu Diamantové ligy v Eugene. „Tam házela 65 lehounce, ale dneska byla jak vyměněná, možná ji trápilo rameno." Špotáková vyhrála mítink hodem dlouhým 62,88 metrů. Se svým výkonem byla spokojená, hlavně s vyrovnaností svých hodů. „Stabilita je fajn, těším se na další závody. Každou sezónu jsem se zlepšovala a i teď se cítím líp, jak přichází teplo."

Jakub Holuša i přes nezískání prémie nemusí smutnit. Díky svému nejlepšímu letošnímu výkonu v hodnotě 3:34,96 se probojoval na mistrovství světa do Londýna. 

Autor: Hana Řeháková
138 0