Anketa o nejlepšího atleta Evropy 2017
Foto: Facebook / European Athletics

Barbora Špotáková se nejlepší atletkou Evropy nestane

Anketa o nejlepšího atleta Evropy 2017

Česká mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková se letos nejlepší atletkou Evropy nestane. Oštěpařka, která původně figurovala v širší nominaci kandidátek, se nevešla do finálového výběru.

Adeptkami na titul královny evropské atletiky nadále zůstávají ruská výškařka Mariya Lasitskene, řecká tyčkařka Ekaterini Stefanidi, belgická sedmibojařka Nafissatou Thiam a polská kladivářka Anita Włodarczyk. Jedna z nich tak vystřídá loňskou držitelku ceny, španělskou výškařku Ruth Beitia.

V mužské kategorii se do užšího finále dostal německý oštěpař Johannes Vetter, francouzský desetibojař Kévin Mayer a letošní překvapivý mistr světa na dvoustovce Ramil Gulijev z Turecka. Britský vytrvalec Mo Farah, již trojnásobný vítěz ankety, v nejlepší trojce chybí. Evropský atletický trůn se tak letos dočká nového vládce. 

V kategorii pro vycházející hvězdy se pak mezi muži o titul utkají běžci Jakob Ingebrigtsen a Karsten Warholm z Norska a dálkař Miltiadis Tentoglou z Řecka. V ženské kategorii do dvaadvaceti let samozřejmě nemůže mezi finalistkami chybět ukrajinská výškařka Yuliya Levchenko, která na mistrovství světa obsadila druhé místo. Další adeptkou na titul je turecká běžkyně Yasemin Can, trojlístek pak doplňuje Konstanze Klosterhalfen z Německa.

Slavnostní vyhlášení nejlepšího atleta a atletky Evropy proběhne v sobotu 14. října v litevském Vilniusu. Výsledek vzejde z hlasování novinářů a fanoušků, a také z rozhodnutí členských svazů Evropské atletické asociace (EAA) a komise odborníků. 

Autor: Pavlína Vítková
83 0