Český dálkař a fotbalista Petr Meindlschmid
Foto: ČOV - Olympic.cz

Atletický talent, jaký se nevidí. Dá Meindlschmid přednost fotbalu nebo dálce?

Český dálkař a fotbalista Petr Meindlschmid

Nejlepším českým dálkařem Odložilova memoriálu nebyl překvapivě Radek Juška, ale jeho sedmnáctiletý soupeř Petr Meindlschmid. Dorostenecký rekordman, který na stadionu Na Julisce skočil 772 cm, přitom atletiku stále má jako spíše doplňkový sport k fotbalu. Změní se to, a najde v něm domácí atletika další velkou osobnost?

Meindlschmid hraje obránce v mládežnické kategorii za Slovácko, patřil i do reprezentačních výběrů. S fotbalem začínal a na trávníku s míčem u nohy pořád tráví víc času než v dálkařském sektoru.

"Fotbalový trénink mám každý den. A pak jsem domluvený se školou, že chybím na nějaké hodiny tělocviku, hodiny výtvarky a místo toho mám dvě hodiny týdně atletický trénink," přiblížil novinářům.

Při termínových kolizích dostává přednost fotbal. "Ale na každé závody, kde se to nekryje, se snažím jít," poznamenal. Momentálně neví, co by měl zvolit. "Fotbal hraju od mládí, je to sport, na kterém jsem vyrůstal. V atletice se cítím dobře v kolektivu. Je to věc, která se hrozně rychle dala na úroveň fotbalu. Na rozhodování je to těžké," řekl mimořádný talent, který se atletice věnuje třetím rokem.

Sbíral úspěchy na školních závodech a po přestupu do Slovácka si ho na stadionu v Uherském Hradišti všimli atletičtí trenéři. "Oslovili mě, jestli bych neměl zájem dělat ve volném čase i atletiku," vyprávěl. Postupně se dostává pod tlak, aby se rozhodl pro jeden sport. "Můj atletický trenér moc netlačí, ten je v tom naštěstí hodně shovívavý, ale fotbaloví trenéři na mě hodně tlačí," svěřil se.

S Juškou rozebírali spíše fotbal než atletiku.

Fotbal v mládí hrál i český rekordman ve skoku do dálky Juška. "Bavili jsme se o tom dneska prakticky celý den. Říkal mně, že se těší, až se vykašlu na to kopat a začnu pořádně skákat," usmíval se Meindlschmid.

V atletice má jinou pozici než ve fotbale, kde postupně přišel o místo v národním výběru. "Je vidět, že v atletice jsem v něčem výjimečný a ve fotbale to mám vydřené tréninkem a dřinou. Jsou to úplně odlišné světy. V atletice to mám nadáním a ve fotbale vydřené snahou, kterou jsem do toho dal," uznal.

V takto mladém věku se ještě nikomu nepovedlo skákat tak daleko. Letos už doletěl na značku 781 cm a to je teprve vstup do sezóny. S jeho potenciálem by letos mohl dokonce útočit na netu 8 metrů, což by jej mohl posunout na výsluní a dokonce možný o olympiádu v Paříži. Jaké rozhodnutí však padne z úst Meindlschmida ještě zůstává neznámou. 

Zdroj: ctsport.cz

22 0