Slalomový kanál v pražské Troji
Foto: Facebook - USK Praha vodní slalom

Vodním slalomářům v Troji se blýská na lepší časy

Slalomový kanál v pražské Troji

Pražský magistrát se chystá odkoupit pozemky v Troji a vybudovat zde sportovní a rekreační areál. Vodní slalomáři se tak dočkají nové trati.

Začátkem března schválili radní hlavního města odkup pozemků v Troji od soukromých vlastníků v hodnotě zhruba 12,7 milionu korun. Magistrát zde plánuje vybudovat sportovní a rekreační areál. Zatím není jasné, kdy práce začnou.

Jedná se o území mezi Vltavou a protipovodňovou hrází od nového Trojského mostu po ulici Pod Havránkou, jehož rozloha je 11 hektarů. Pozemky jsou nyní nevyužívané, nachází se na nich pouze náletová zeleň. V prostoru mezi valem a řekou má vzniknout park s rekreačními plochami s herními a sportovními prvky, s letním kinem, hřištěm pro míčové hry a i nová dráha pro vodní slalomáře s novou tribunou.

Slalomový kanál v pražské Troji Zdroj: Facebook - USK Praha vodní slalom

Dráha má být vybudována v těsné blízkosti stávajícího kanálu. Na rozdíl od něj to však bude umělá trať, jež se v oblouku „zakousne“ do trojského břehu. V součtu má měřit 529 metrů a na jeho dolním toku se uvažuje o odpočinkových plochách pro veřejnost. Součástí projektu jsou i dva mosty a vratný průplav. Náklady na stavbu tratě jsou odhadovány na 120 až 140 milionů korun.

Trojský kanál každoročně hostí závod Světového poháru, v červnu příštího roku zde proběhne mistrovství Evropy. To by se ještě mělo konat na staré trati. Kde se bude konat závod Světového poháru v roce 2019 je zatím ve hvězdách, nechme se překvapit. Snad to bude překvapení příjemné...

Autor: Jana Šimková
392 0