Ricochet
Foto: http://www.sportcentrum-imperial.cz

Netradiční sporty #5 Ricochet

Ricochet

Opět je tu rubrika netradičních sportů. V dnešním článku se budeme zabývat sportem, jenž nese název ricochet.

Mnozí z vás již určitě slovo ricochet slyšeli, ale málokdo asi ví o jaký typ sportu přesně jde. V tomto článku se vám tento sport pokusím přiblížit

Historie

Ricochet nemá přiliš dlouhou historii, jeho kořeny sahají na konec 80. let 20. století do Kanady. Můžeme říct, že se jedná o kombinaci dvou sportů a to squashe a americké hry racquetballu. Po pár letech v Kanadě se postupem času dostal ricochet i do Evropy. Počátky tohoto sportu v České republice jsou datovány do roku 1997. Právě v tomto roce byla založena Česká ricochetová asociace (ČRA) a ve stejném roce se hrálo i první mistrovství ČR.

Charakteristika sportu 

Jedná se o pálkovací hru, která se odehrává v uzavřeném prostoru. Svým způsobem je ricochet velmi podobný squashi, avšak nalezneme zde pár odlišností. Ricochet je jednodušší, pro hodně lidí záživnější a proto ho mohou hrát i méně zdatní jedinci. 

Ricochetový kurt má rozměry 8 x 5,5 metru a po svých stranách má stěny o velikosti 2,5 metru. Důležitou informací, která ricochet odlišuje od squashe je ta, že při hraní ricochetu mohou hráči používat i strop, což při squashi není povoleno. Právě použití stropu dodává hře spád a hra se méně přerušuje, čímž se stává pro hráče, ale i diváky více atraktivní.

V utkání proti sobě nastupují dva jedinci a hrací doba je limitována počtem vyhraných setů. Většinou se hraje na 3 vítězné sety do 15 bodů. 

Videoukázka: 

Autor: Pepa Hančl
166 0