Discgolf
Foto: http://www.innovadiscs.com

Netradiční sporty #3 Discgolf

Discgolf

Jako třetí v pořadí netradičních sportů jsme vybrali discgolf, což je sport, či lépe řečeno sportovní aktivita, kterou si určitě oblíbí mnoho sportovních nadšenců.

Discgolf je netradičním sportem, který vznikl v sedmdesátých letech 20. století v USA. Právě v Americe se tento sport stal rychle velmi populárním a vyskytuje se tam většina všech discgolfových hřišť. Postupem času se tento zajimavý a ne příliš náročný sport rozšířil i do Evropy a v současné době můžeme nalézt mnoho discgolfových hřišť i v České republice. 

Discgolfová hřiště v ČR Zdroj: www.prodiscgolf.cz Princip této hry je velmi prostý. Cílem hry je trefit koš na co nejmenší počet hodů a tím pádem zapsat do výsledkové karty co nejnižší číslo. Hráč, který má na konci hry nejnižší součet, tak vítězí. 

Jamka/koš je povětšinou vzdálená okolo 100 metrů od výhoziště a většinou se daný koš dá trefit na 3-4 hody. Velmi často jsou hřiště navržena tak, aby se hráči během hodů museli potýkat s přírodními překážkama jako jsou například: stromy, vodní plochy, keře a tak dále. 

Ukázka ze hry:

Autor: Pepa Hančl
477 0