Hantis v podání amerických studentů
Foto: www.hantis.net

Netradiční sporty #2 Hantis

Hantis v podání amerických studentů

Dalším sportem v naší rubrice netradičních sportů je Hantis, který vznikl ve Spojených státech. Zakladatelem tohoto dynamického sportu je Ben Fatherree.

Hantis je svým způsobem podobný stolními tenisu, avšak je zde mnoho rozdílů mezi těmito sporty. Pojďme si hantis lépe představit.

K hantisu jsou potřeba 4 hráči (dva z každého týmu), 4 stoly sloužící k této hře a jeden míček o velikosti tenisáku. Princip hry je prostý. Hráč který podává musí trefit nejdříve svůj obranný stůl a následně se míček musí odrazit i na útočný stůl. Po podání již následuje normální hra, kdy každý tým musí zachytit míček po odrazu od svého obranného stolu a následně trefit útočný stůl, tak aby byla co nejmenší šance, že soupeř míček dokáže zachytit. Zápas se hraje do 21 bodů a může se hrát na 1,3 nebo 5 setů. 

Tento sport vznikl v Americe na půdě tamějších škol, kdy se žáci takto zabavovali během přestávek. Později se již tento sport aplikoval i při sportovních hodinách na tamních školách. Mezi studenty se stal rychle populární, neboť k němu není potřeba příliš materiálu a zároveň se jedná o dynamický a velmi zábavný druh fyzické aktivity. 

Autor: Pepa Hančl
92 0