Tour de France
Foto: http://www.letourdefrance.cz

Nebýt týmu, Froome by titul na cyklistické královně neobhájil

Tour de France

Chris Froome obhájil vítězství na nejslavnějším cyklistickém závodu. Slavnou Tour de France vyhrál tento Brit již počtvrté

Tour de France má za sebou již svůj 104. ročník a z vítězství se opět radoval Brit Chris Froome. Ten se radoval již počtvrté a pomalu se zapisuje mezi legendy tohoto cyklistického závodu. 

Ovšem tento rok mohlo být vše jinak. Chris Froome sám po konci Tour de France prohlásil, že tento ročník byl pro něj osobně tím nejtežším. Sám britský závodník moc dobře věděl, že letošní ročník ho nezastihl v úplné top formě. Velký dík musí Froome směřovat především k jeho týmovým kolegům, kteří ho ve všech jednadvaceti etapách tlačili k celkovému vítězství. 

Tým Sky opět potvrdil svou dominanci. Skvěle zvládnutá taktika a zároveň výborný tým nedal soupeřům téměř žádnou šanci a dokázal odrážet útoky ostatních favoritů, jako například itala Fabia Arua, či francouze Romaina Bardeta. 

Výborně se jevil především především španěl Mikel Landa, ale i ostatní cyklisté ze Sky do puntíku splnili svou roli v týmu. Jediný zádrhel, který tento tým potkal, bylo zranění a následné odstoupení Gerainta Thomase.

Otázkou samozřejmě je, jak by tento ročník Tour de France dopadl, kdyby ze závodu vinou zranění nemusel odstoupit Richie Porte. Ten měl patřit mezi hlavní kandidáty na celkové vítězství, ale vinou pádu ve sjezdu musel z Tour de France odstoupit a tím byla situace pro Frooma ulehčena. Právě Porte vypadal na letošní Tour ve skvělé formě a je velká škoda, že tento závod nemohl dokončit. Bylo by zajímavé sledovat, zda by Froome dokázal za svými zády udržet i Richieho Porta. 

Příští rok bude Brit Froome útočit již na svůj páty titul, ale nebude to mít vůbec jednoduché, neboť hlad po vítězství bude mít hned několik cyklistů. Návrat na Tour již chystá italský žralok Vincenzo Nibali a je dost možné, že se proti Froomovi na startu postaví i dosavadní týmový kolega Mikel Landa. Ten oznámil, že pozice dvojky je mu již malá a příští rok se na tomto královském závodě bude chtít poprat o žlutý dres. 

107 0