Altintop zatím očekávání nenaplňuje
Foto: www.fotbal.idnes.cz

Co je s Altintopem? Má manko v kondici. Dožene je?

Altintop zatím očekávání nenaplňuje

Halil Altintop přišel do Slavie jako velká hvězda, zatím však fanoušky příliš nezaujal.

Halil Altintop měl být pro Slavii velkou posilou a společně s Rotaňem a Portugalcem Dannym měl patřit mezi hráče, kteří dodají hře klid, vymyslí nějakou nezjištnou přihrávku, či rozhodnou zápasy. 

Altintop za Slavii zatím odehrál jen pár zápasů přípravných zápasů a jeden ligový duel, avšak fanoušky ani širokou veřejnost o svých kvalitách zatím nepřesvědčil. V prvním ostrém zápasu sezóny vydržel na hřišti 71 minut než ho vystřídal Josef Hušbaurem. Ze hřiště odcházel Altintop s bilancí jedné vstřelené branky, několika nepřesných přihrávek, ale především s velkým mankem ve fyzické kondici. Na bývalém tureckém reprezentantovi bylo vidět, že má již posledních 10 minut před střídáním těžké nohy a mladším a fyzicky lépe připraveným hráčům nastačil. Do příštích zápasů, tak bude muset Altintop zapracovat především na kondici, jelikož to je v moderním pojetí fotbalu alfou a omegou. 

Svůj komentář k tureckému reprezentantovi během televizního přenosu přidal i komentátor Jaromír Bosák. Ten konstatoval, že Altintopa v uplynulých sezónách neměcké Bundesligy několikrát sledoval a je toho názoru, že tento hráč je již za svým fotbalovým zenitem. Tento názor fanoušky Slavii určitě nepotěšil, ale nemá smysl dělat unáhlené závěry. Máme za sebou prozatím jen jedno kole a vše se může změnit. Navíc u Altintopa je vidět, že fotbalové myšlení má na vysoké úrovni a až dokáže zlepšit svojí kondici může patřit k oporám týmu.

V současné chvíli je však pro fanoušky prozatím zklamáním. 

Autor: Pepa Hančl
88 0