Česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká

Ledecká posiluje své šance pro olympijské Super G

V nabitém kalendáři Ester Ledecké tentokrát došlo na sjezdové lyže a česká zimní obojživelnice si ve Světovém poháru dojela první body sezony v superobřím slalomu. V rakouském Bad Kleinkirchheimu obsadila 24. místo, čímž posílala své šance pro olympijský start v této disciplíně.

Dvaadvacetiletá Češka se v prosincových sjezdech blýskla sedmým a třináctým místem, ale v super-G se jí zatím tolik nevedlo. V Lake Louise upadla a ve Svatém Mořici skončila na 44. příčce.

Právě v superobřím slalomu a také v obřím slalomu má Ledecká startovat na olympijských hrách v Pyeongchangu, kde bude patřit k favoritkám obřího slalomu na snowboardu.V Bad Kleinkirchheimu se ale popáté v kariéře prosadila v superobřím slalomu na bodované pozice, i když měla nevýhodné startovní číslo 46. Na posledním mezičasu na sjezdovce Franze Klammera figurovala dokonce na 15. příčce se ztrátou 1,26 sekundy na Brignone, nakonec za ní zaostala o 2,62. Právě výsledky v bodované třicítce by měly dát šanci Ester na výhodnější startovní číslo během olympijského závodu. Svého oblíbeného sjezdu, kde patří mezi třicítku nejlepších, se pravděpodobně kvůli kolizi s hlavním snowboardovým kláním nebude moci zúčastnit.

Federica Brignone vybojovala sedmé vítězství ve Světovém poháru s náskokem 18 setin sekundy před Švýcarkou Larou Guto. Třetí byla domácí lyžařka Cornelia Hütter. Sedmadvacetiletá Italka ovládla super-G podruhé v kariéře a připsala si druhý triumf v sezoně po prosincovém úspěchu v obřím slalomu v jiném rakouském středisku Lienzu.

Zítra je na programu závod ve sjezdu žen, do kterého od 11:15 nastoupí Ledecká v závěru nejlepší třicítky závodnic a pokusí se opět proklouznout do elitní desítky. Ve švýcarském Wengenu uvidí diváci slalom mužů, do kterého zasáhnou také Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt a Filip Forejtek.

Zdroj: ČTK, iSport365