Ester Ledecká při závodě v Chile 2017
Foto: https://www.facebook.com/esterledecka.cz/

Ester Ledeckou čekají na olympiádě dva lyžařské závody, pojede na lyžích od nejlepších sjezdařek

Ester Ledecká při závodě v Chile 2017

Poté, co ukončila kariéru Šárka Strachová, je jasnou královnou mezi českými alpskými lyžařkami Ester Ledecká. I v olympijské sezoně se chce dvojnásobná vítězka Světového poháru snowboardistek věnovat oběma svým sportům. V Koreji však bude muset vynechat svůj oblíbený sjezd, protože se časově kryje se snowboardingem.

Trenér Ledecké Tomáš Bank se sice v uplynulých měsících snažil posunout termín závodu, ale jeho snaha nebyla úspěšná. Generální sekretářka FIS mu na dopis odpověděla, že se pokusí něco udělat. Následně ale dorazila zpráva z Koreje, že je program naplánovaný čtyři roky dopředu a nic na něm již měnit nelze. Banka hlavně zarazila stížnost sekretářky, podle níž poslal e-mail neoficiální cestou. Nejprve byl z této zprávy rozmrzelý, pak však uznal, že bude lepší, když se jeho svěřenkyně soustředí pouze na super-G a obří slalom. Společně s paralelním obřím slalomem na snowboardu bude mít už tak dost nabitý program.

Příprava Ledecké na olympijskou sezonu proběhla v pořádku, trenér Bank byl spokojen i s třítýdenním soustředěním v Chile. Do realizačního týmu přibyl trenérův bratr Ondřej, pátý muž z minulých olympijských her v Soči. Bývalý lyžař talentované sportovkyni pomáhal už letos na mistrovství světa, nyní bude ale jejich spolupráce intenzivnější. Mistryně světa ve snowboardingu nebyla však příliš nadšená z brzkého vstávání při jarním soustředění v rakouském Kaunertalu, kdy na svah musela kvůli měknoucímu sněhu už v půl šesté ráno. 

Ester Ledecká se v létě věnovala i doplňkových sportům Zdroj: www.facebook.com

Nyní se česká reprezentantka chystá na první letošní start ve Světovém poháru. Start to nebude ledajaký – bude se jednat o její premiéru v obřím slalomu a důležité sbírání zkušeností před olympiádou. Ledecká měla původně lyžařskou sezónu zahájit až koncem listopadu v kanadském Lake Louise, ale poté, co se účasti 28. října v rakouském Söldenu vzdala Kateřina Pauláthová, která po operaci kolena začala s tréninkem teprve nedávno, i Martina Dubovská, jež se soustředí až na listopadový slalom v Levi, byla oslovena právě  Ledecká. Ta neváhala a se sobě vlastním nadšením účast ihned potvrdila.

Loňský pravidelný přísun bodů ve Světovém poháru posunul dvaadvacetiletou Češku i v hierarchii Atomiku. Při představování týmu pro novou sezónu se dostala do druhé poloviny týmu, kde jsou novinářům prezentováni nejzářivější hvězdy v čele s úřadujícími vítězi Světového poháru Mikaelou Shriffrin z USA a Marcelem Hirscherem z Rakouska. Její vylepšené postavení v týmu pro ni znamená i lepší lyže. Při kombinování dvou sportů nemá žena, jejímž nejlepším umístěním ve Světovém poháru je třinácté místo z lednového sjezdu v Ga-Pa, příliš času na rozjíždění nových lyžích, a tak si bere oježděné lyže od nejlepších sjezdařek. Snad jí v sezoně a především v Pchjongčchangu přinesou štěstí.

Autor: Jana Šimková
230 0